Konut/Villa Tasarımları

Öncelikle mekanın çizimler üzerinden mimarın kafasında beliren çalışma kağıt üzerinde müşteriyle görüşülerek bir neticeye varılır. Bu ön çalışma diğer seçeneklerle değerlendirilerek bir karara varılır.

Teknik detaylarla uygulama çizimleri hayata geçilmesi için imalata başlanır. Renk seçimleri ve malzemeler müşteriye sunularak karar vermesi sağlanır. Konutun genel yapısında değiştirilmek istenen yerler hakkında düzenlenerek çizime son hali verilir. Bütün bunları yaparken bazı sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar ile başa çıkabilmek için ise farklı farklı eskizler yaparak duraksamanın nedenini bulmaya çalışmak en doğru iş olacaktır. Çözüm bulamadığınız sorunlarda, aklınızdaki bir sürü fikirden en sade olanını seçmeye çalışın ki daha fazla kafanız karışmasın. Birden fazla seçenek olan fikirlerden uzak durmaya çalışın. En beğenilen ve trend uygulamaları seçin. Çizimlerinizin uygulanabilir özellikte olmasına özen gösterin. Birbirine benzeyen fikirleri çoğaltmaya çalışarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sakarya iç mimarlık firması ile yapılan çalışmalarda uzman bir ekip ile karşı karşıya olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Öncelikli olarak bir ön etüd çalışması yapılarak müşteri profiline bakılır. Burada müşterinin ne istediğini tam olarak anlamak, isteklerinin uygulanabilir olmasına bakmak en önemli husustur. Ön tasarımı müşteriye sunarak, müşteri ile fikir alışverişi yaparak, onun isteklerinin ön planda tutarak bir çalışma hazırlanır. İhtiyaç durumu, maliyeti, sistem yapısı ve mekan-biçim yorumuna bakılarak avan projesi çizilir. Eğer bir konsept uygulanacak ise buna karar verilmelidir. Görselleştirme programlarından yararlanılarak, müşteriye fikir verme açısında yardımcı olunur. Size birçok yerden aldığı tekliflerle gelecektir. Teklifleri değerlendirmeye alarak ve bir bütçe çalışması yapılarak bilgi verilmelidir. İç mimarlık çalışmalarında detaylara girilerek keşif, metraj ve teknik şartnameler hazırlanır. Şantiye iş programı ve saha kontrolörlüğü hazırlanarak işe başlanır.

Malzemeler seçilirken ise kullanılacak olan malzemeler ayrıntılı bir şekilde müşteriye anlatılır ve gösterilir. Müşterinin tercih edeceği malzemeler, renkler ve farklı materyallere öncelik verilir. Konutun tasarlanma aşamasında sürekli olarak müşteri ile irtibat halinde olunması, müşterinin memnuniyeti açısından çok önemlidir. Sonuçta tasarlanan konutun müşterinin içine sinmesi, memnun kalması sizin başkalarına tavsiye etmesi açısından önemlidir.

Call Now Button
Çevrim içi Destek
Çevrim içi Destek