Showroom Tasarımları

Showroom dekorasyonları, perakende sektörünün en vazgeçilmezleridir. Özellikle bayileşme ve büyümek isteyen firmalar için çok önemli bir detaydır. Burada önemli olan dekorasyonun, ürünlerin önüne geçmemesidir. Raf sistemleri, hareket kolaylığı sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Bir giyim mağazası ise sezona göre değişen kıyafetlere göre rafları ayarlamalısınız. Showroomda çok uzun bir var ise tek bir sistem kurmayarak, aralarda boşluklar bırakarak yapmalısınız ki böylece müşteri ürünlere bakarken sıkılmasın. Kasanın, girişin sağ bölümünde olamamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü müşteriler mağazaya girdikleri anda sağa yönelerek gezmeye başlarlar. Böylece ilk karşılaştıkları şey kasa olmamalıdır. Giriş çıkışı engellemeyecek şekilde olmalı ve çok büyük olmamalıdır.

Showroom dekorasyonu tasarlanırken zemin ve tavan renklerinde soft renkleri tercih etmelisiniz. Genel olarak uyumlu renkler kullanarak sadece vurgu yapmak istediğiniz yeri farklı renkte kullanabilirsiniz. Dekorasyon yaparken mağazanın konumu çok önemlidir. Mobilya ve duvar renkleri, ışıklandırma ve tavan yüksekliği, eğer alışveriş merkezinde ise bulunduğu kat ve merdivenlere olan uzaklığı, bulunduğu cephe çok önemlidir. Eğer cadde üstünde ise cephe ve aldığı ışık oldukça önemlidir. Vitrin çarpıcı bir şekilde olmalı ki müşteriyi içeri çekebilsin. Seçtiğiniz ışık renginin ürünleri, parlak veya soluk göstermemesi gerekir.

Hedeflediğiniz ürünü spotlarla aydınlatarak diğer yerleri ise normal aydınlatabilirsiniz. Mağazaların en yoğun olduğu yerlerin kasalar olduğunu düşünecek olursak, girişten uzak bir yere koymak iyi olacaktır. Fakat bunların hepsini sizin yapabilmeniz oldukça zor bir iştir. Bu yüzden işi uzman ellere bırakmak en iyisidir. Kocaeli iç mimarlık firması olarak bizler, sizlere en iyi şekilde yardımcı olmak için yanınızdayız. İş yerinizi ne üzerine açacağınızı söyleyin gerisini bize bırakın. Beraberce fikir alışverişleri yaparak, sizin istekleriniz doğrultusunda bir ön çalışma hazırlayarak sunum yapılır ve gerekli olan çalışmalar başlanır. İç mimarlık konusunda, kendini ispatlamış bir firma olan Kocaeli iç mimarlık firması, deneyimli kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir. Keşif yapılacak yere beraber gidip, bütün çalışma planlarını beraber yaparak fikir birliğine varılarak çalışma yapmaktayız. Bütün aradığınız soruların cevaplarını ise web sitemiz olan orvela.com adresinde bulabilirsiniz.

   

Call Now Button
Çevrim içi Destek
Çevrim içi Destek